05 Aralık 2021 Pazar
OPPO katlanabilir telefon işine giriyor

OPPO katlanabilir telefon işine giriyor

OPPO, önümüzdeki günlerde farklı tasarımı ile dikkat çekecek olan ilk katlanabilir telefonunu tanıtacak.

OPPO iç içe geçen ekranlı telefonu için tarih verdi. Çinli teknoloji devi bu yeni teknolojisi ile devrim yaratacak gibi görünüyor.

OPPO, 17-18 Kasım 2020 tarihleri ​​arasında Shenzhen’de Geleceğin Teknoloji Konferansı 2020’y düzenleyecek. Konferansta 3 devrimsel ürün ve 2 teknik ürün resmi olarak tanıtılacak. Bugün Çinli firmanın konsept telefonunun da bu etkinlikte tanıtılacağı açıklandı. Önümüzdeki günlerde OPPO iç içe geçen ekranlı telefonunu resmi olarak tanıtacak. Bu katlanabilir ekran teknolojisinde bir devrim yaratacak.

OPPO’nun yaptığı duyuruda “Büyük ekran mı? Küçük ekran? Sonsuz ekran? Gelecekte, telefonunuz serbestçe geri çekilebilir.” ifadesini kullanıyor. Geleceğe yönelik olacak olan bu telefon muhtemelen direkt olarak karşımıza çıkmayacak. 2021 sonunda küçük bir ihtimal de olsa satışa sunulacak olan telefon yapısı ile katlanabilir telefonun en kullanılabilir hali olacak.

Çinli teknoloji devinin iç içe geçecek olan ekran teknolojisi sayesinde telefonu yanlardan çekerek ekranı büyütebileceksiniz. Tablet/telefon formuna çok kısa bir süre içerisinde geçecek olan telefon, arayüzü sayesinde bu geçişi size hissettirmeyecek.

Ekran konusunda OPPO’nun nasıl bir yol izleyeceği ise henüz bilinmiyor. Muhtemelen bu telefonda diğer katlanabilir telefonlarda gördüğümüz cam hissi uyandıran bir ekran kullanılacak.

Fiyat konusunda OPPO’nun 2.000 dolar bandını aşmayacağı söyleniyor. Diğer katlanabilir telefonların fiyatları da bildiğiniz gibi bu seviyelerde. Ancak OPPO bu teknoloji yeni ve diğerlerinden çok farklı çalışıyor deyip fiyatı biraz daha arttırabilir. Son olarak bu enterasan telefonun teknik özelliklerinin nasıl olacağının henüz bilinmediğini belirtelim.