05 Aralık 2021 Pazar
OPPO tablet sektöründe boy gösterecek

OPPO tablet sektöründe boy gösterecek

OPPO’nun 2021 yılında tablet sektörüne gireceği söyleniyor. OPPO tablet ve laptop ürünleri ile Huawei’ye rakip olacak.

Çinli dev telefon işinden sonra şimdi de ürün gamını genişletecek. 2021 yılında OPPO tablet ve laptop işine girecek. İşte detaylar.

Bildiğiniz gibi OPPO, akıllı telefon ve TV pazarında Xiaomi ile rekabet ediyor. Önümüzdeki yıl bu şirketler arasındaki çatışma yeni bir seviyeye taşınacak. Gelen bilgilere göre OPPO tablet ve laptop işine 2021 yılında resmi olarak girecek. Oppo’nun iç pazardaki ana rakipleri Honor ve Xiaomi olacak. Bu yüzden OPPO’nun giriş seviyesi bir model ile çıkış yapmayacağını düşünüyoruz.

Tablet sektöründe OPPO’nun Huawei’nin tabletleri ile rekabet içerisine girebilmesi için orta ve üst segmente odaklanması bekleniyor. Aynı şeklide laptop alanında da OPPO’dan beklentimiz çok yüksek. Huawei ve Xiaomi gibi kendi ekosistemini oluşturmak için ürün gamını genişletecek olan OPPO’nun önünde uzun bir yol var. Eğer doğru adımlar 2021 yılında atılabilirse, 2022 Oppo için çok farklı olabilir.

Digitimes Research, geçtiğimiz günlerde 2018’den 2020’ye kadar art arda üç yıllık düşüşün ardından, 2021’deki küresel akıllı telefon sevkiyatlarının çift haneli bir oranda veya 150 milyon adet artmasının beklendiğini söyledi. Bu büyüme, 5G altyapısının inşası ve Japonya, Batı Avrupa ve Amerika Birleşik Devletleri’ndeki ticari operasyonlar süreciyle hızlanacak.

oppo tablet

OPPO, bu süreçte 5G teknolojilerine de yatırım yapması gerekiyor. 5G kervanı bir kaçarsa toplamak çok zor olabilir. Şu an 5G konusunda Huawei, anavatanında yüzde 50’den fazla bir pazar payına sahip. OPPO’nun da önümüzdeki yıl 5G’ye odaklanacağını düşünürsek, tablet ve laptop modellerinde 5G teknolojisinin yer alacağını söyleyebiliriz.