05 Aralık 2021 Pazar
Boy boy OPPO Reno 5 gelecek

Boy boy OPPO Reno 5 gelecek

OPPO’nun yeni orta segment telefonları OPPO Reno 5 ailesi hakkında ilk bilgiler geldi. OPPO boy boy Reno 5 tanıtabilir.

OPPO’nun yeni gözbebeği olacak olan OPPO Reno 5 hakkında detaylar gelmeye başladı. Yeni seri bambaşka olacak gibi görünüyor.

OPPO Reno 5 serisinin, Reno 4 serisinin halefi olarak yakında Çin’de piyasaya sürülmesi bekleniyor. Kesin bir lansman tarihi henüz belli olmasa da, bugün yeni modeller hakkındaki ilk bilgiler sızdırıldı. Çin’in Twitter’ı olarak bilinen Weibo üzerinden sızdırılan bilgilere göre yeni seride tam 3 farklı model göreceğiz.

OPPO’nun hızlı şarj konusundaki yatırımları ortada. Bu yüzden yeni Reno serisinde 65W hızlı şarja yer verilecek. 125W hızlı şarj teknolojisinin çalışmalarını tamamlayan Çinli firma, 2021’in ortasında tanıtacağı tepe segment modellerinde 125W’ı kullanacak.

Reno 5 serisi Starry Dream, Aurora Blue, Moonlight Black ve Star Wish Red renk seçenekleriyle gelecek gibi görünüyor. Reno 5, Reno 5 Plus ve Reno 5 Pro Plus olarak üç farklı model ile gelecek olan yeni seri işlemci konusunda birbirinden ayrışacak. Ana ve Plus modelde Snapdragon 775G yonga seti yer alacakken, tepe model yani Pro Plus’ta Snapdragon 860 yonga seti kullanılabilir.

OPPO Reno 5

Ekran büyüklükleri açısından da birbirinden ayrışacak olan bu modellerin henüz kaç dolardan satışa sunulacağı bilinmiyor. Ancak uygun fiyat politikası izleyen Çinli firmanın yine ortalama bir fiyat biçeceğini düşünüyoruz. Kamera konusunda da çalışmalarına hız veren firma, yeni modellerinde dörtlü kamera kurulumu kullanabilir. Muhtemelen standart modellerde ana kamera 64 Megapiksel çözünürlüğünde olacak. Pro Plus’ta ise 108 Megapiksel çözünürlüğünde lens kullanılabilir.