05 Aralık 2021 Pazar
OPPO A73 Türkiye topraklarına giriş yaptı

OPPO A73 Türkiye topraklarına giriş yaptı

OPPO A73 Türkiye topraklarına bugün resmi olarak giriş yaptı. Fiyat performans telefonun tüm özellikleri ve fiyatına dair her şey haberimizde.

OPPO’nun orta segmentte yer alan telefonu OPPO A73 Türkiye pazarında resmi olarak satışa sunuldu. Bakalım telefonun fiyatı ne kadar?

OPPO, geçtiğimiz Ekim ayında karşımıza orta segmentte yer alan OPPO A73 modeli ile çıkmıştı. Fiyat konusunda oldukça mütevazi bir yol izleyen OPPO, bugün Türkiye pazarında yeni modelini satışa sunduğunu açıkladı. OPPO A73 Türkiye pazarında 2.899 TL gibi oldukça uygun bir fiyattan satışa sunuldu. Peki, bu telefonun özellikleri neler?

Telefonda, 6.44 inç büyüklüğünde 2400 x 1080 çözünürlüğünde AMOLED ekran yer alıyor. Telefonun kalbinde ise Qualcomm’un Snapdragon 662 yonga seti ve 4 GB RAM bulunuyor. Türkiye’de 128 GB dahili depolama birimi seçeneği ile satışa sunulacak olan telefon, kamera konusunda da çok iddialı. Telefonun arka tarafında 16 megapiksel ana + 8 megapiksel geniş açı + 2 megapiksel mono + 2 megapiksel mono kamera kurulumuna yer veriliyor.

Telefonun ön tarafında ise 16 Megapiksellik damla çentikli kamera kullanan OPPO, bu modelde 4.015 mAh kapasiteli batarya kullanıyor. 30W VOOC hızlı şarj özelliği sayesinde 56 dakika gibi oldukça kısa sürede şarj olan telefon, kutusundan Android 10 tabanlı ColorOS 7.2 işletim sistemi ile çıkıyor.

OPPO A73 Türkiye

163 gram ağırlığı ile cepte varlığı yokluğu bir olan telefon Türkiye şartlarında oldukça uygun fiyattan satışa sunuluyor. Özellikle Amerika seçimlerinin tetiklediği agresif kur artışını da göz önünde bulundurursak, 2.899 TL’lik fiyatın oldukça ideal olduğunu söyleyebiliriz. Son olarak telefonun ülkemizde hem gümüş hem de mavi renk seçeneği ile satıldığını belirtelim.