05 Aralık 2021 Pazar
OPPO A73 5G yeni sızıntılarıyla karşımızda!!!

OPPO A73 5G yeni sızıntılarıyla karşımızda!!!

OPPO’nun orta segment için piyasaya süreceği A75 5G modeli, bazı teknik detayları ve render görüntüleri ile sızdırıldı.

OPPO’nun yeni orta sınıf telefonu olması beklenen OPPO A73 5G, ışıl ışıl renklerini ortaya koyan render görüntüleri ile sızdırıldı…

Akıllı telefon pazarının şüphesiz en etken şirketlerinden OPPO, orta segment kategorisine yakında yeni A73 5G modelini ekleyecek. Cihazın geçtiğimiz haftalarda birkaç sızıntısını sizlerle zaten paylaşmıştık. Ancak bugün ortaya çıkan render görüntüleri, OPPO’nun bizlere ışıl ışıl bir telefon sunacağını ortaya koyuyor. Dilerseniz gelin, A73 5G’nin hem teknik özelliklerine, hem de render görüntülerine biraz yakından göz atalım.

Raporlara göre OPPO A73 5G, günümüz modası olan delikli bir ekran tasarımını benimseyecek. FHD + çözünürlüğe sahip olan bu ekran, aynı zamanda 6,5 inç IPS LCD ile donatılacak ve 90Hz yenileme hızını da destekleyecek. Önümüzdeki günlerde orta segment telefonlarda yüksek yenileme hızına sahip ekranları daha sık göreceğiz gibi.

OPPO-A73-5G

Optikler açısından A73 5G, 16 megapiksel ana, 8 megapiksel geniş açı, ve 2 megapiksel de derinlik sensörü ile donatılacak. Aynı zamanda ön tarafta da 8 megapiksellik bir selfie kamera yer alacak. İşlemci olarak ise OPPO, yeni orta sınıf telefonuna MediaTek’in Dimensity 720 yonga setinden güç verecek. Ayrıca bunu 8GB RAM ve 128GB‘da dahili hafıza ile destekleyecek.

Diğer teknik özellikler bakımından A73 5G, 18W hızlı şarjı destekleyen 4.040 mAh bir pil ile gelecek. Ayrıca cihaz kutudan Android 10 tabanlı ColorOS 7.2 arayüzü ile çıkacak. Son olarak fiyatının da 300 Euro civarında olması bekleniyor.