05 Aralık 2021 Pazar
OPPO TV videosu ile karşımızda! Offf ki ne offf

OPPO TV videosu ile karşımızda! Offf ki ne offf

Akıllı TV pazarında son dönemde müthiş bir rekabet yaşanıyor. Bu rekabetin tam ortasına da OPPO giriyor. İşte karşınızda yeni nesil OPPO TV…

OPPO büyük bir yeniliğe imza atmaya hazırlanıyor. OPPO TV, pop-up kameralı ilk akıllı tv olacak. Tanıtımı nihayet ortaya çıktı.

Geçen hafta, OPPO ilk televizyonunu Ekim ayında piyasaya süreceğini resmen doğruladı. Şirket şimdi resmen yeni ürünün tanıtımını açığa çıkarmaya başladı. Bugün, Çinli akıllı telefon üreticisi Weibo’daki ilk teaser videosunu paylaştı ve yaklaşan OPPO TV için tüm ön tasarım görüntülerini ortaya çıkardı.

OPPO‘ya göre, paylaştığı video 8K RAW olarak çekildi ancak 4K 120 fps haline hale getirildi. Böylece yakında duyurulacak olan TV, bu klibi oynatabilir. Diğer bir deyişle, yakında çıkacak olan OPPO TV, yeni piyasaya sürülen Mi TV LUX Pro 82 inç 8K 5G gibi 8K değil 4K bir panele sahip olacak. Ayrıca ekranın tam ortasında açılan bir pop-up kameraya sahip olması çok ilginç bir detay.

Ek olarak, sızıntı yapan popüler Dijital Sohbet İstasyonu, bu TV’de kullanılan panelin QLED olacağını ve iki boyutta – 55 inç ve 65 inç3C‘de görüldüğü gibi – mevcut olacağını iddia ediyor. Ayrıca 120Hz yenileme hızına (MEMC) ve Danimarkalı bir marka tarafından ayarlanmış hoparlörlere sahip olacağını söylüyor.

Çin’in 3C sertifika bürosuna göre, bu TV‘nin her iki boyutu da on model numarasına sahip olacaktır. Şaşırtıcı bir şekilde, Bluetooth SIG tarafından onaylanan iki uzaktan kumanda, ilgisiz model numaraları taşıyor – RC-001D ve BRC-004A.

Son olarak, 3C listesi, OPPO TV üreticisinin, Philips’in AOC, Envision ve TV işi gibi markalarla tanınan TPV Display Technology (Xiamen) Co. Ltd. olduğunu da ortaya koydu.