05 Aralık 2021 Pazar
OPPO 16. yaşını kutluyor! Nereden nereye

OPPO 16. yaşını kutluyor! Nereden nereye

Akıllı telefon pazarında son dönemde fırtına gibi esen OPPO, bugün 16. yaşını kutluyor. İyi ki doğdun be OPPO…

Çinli üretici OPPO 16. yaş gününü kutluyor. Peki bu süreçte neler yaşandı. Kısa bir OPPO turu yapmaya ne dersiniz? İyi ki doğdun OPPO…

Akıllı telefon pazarında son dönemde büyük bir çıkış yakalayan Çinli üretici OPPO, geçtiğimiz yıl Türkiye pazarına giriş yaptı. Yıllardır beklediğimiz bir marka olan OPPO, yaptığı reklam kampanyaları ile kısa süre içinde içinde Türkiye’nin en bilinir üreticilerinden birisi haline geldi. Bugün OPPO 16. yaş gününü kutluyor. İyi ki doğdun OPPO.

OPPO bildiğiniz üzere ses ve Blu-Ray ürünleri ile tanındı. İlk telefonu 2011 yılında Çin’de pazara sunan OPPO, 2012 yılında global pazarda adını duyurmaya başladı. Şu anda elimizde o yıllara ait OPPO, telefonlar da bulunuyor ve önümüzdeki günlerde bunlar ile ilgili de bir video çekeceğiz. OPPO Bugün yaptığı #OPPODay20 paylaşımı ile 16. yaşını bu süreçte neler yaptığını anlatarak kutluyor.

OPPO önce isminin kulağa ne kadar güzel geldiğini ve baştan da tersten de okunuşunun ahengine atıfta bulunuyor. Daha sonra da birçok kişi için önemli olan OPPO servislerine penguenler haricinde herkesin ulaşabileceğini belirtiyor. Aynen teknoburada.net gibi.

OPPO, bugün 19.367 adet patenti ile dünyanın en büyük beş patent sahibi üreticisinden birisi. Bununla birlikte geçtiğimiz yıl Avrupa’da 5G destekli ilk telefonu da (OPPO Reno 5G) OPPO sundu. OPPO‘nun bugün itibariyle 350 milyon kullanıcısı var. Biz de ekip olarak OPPO telefonlarını kullanıyoruz.

OPPO, telefonlarının %85’ini kendi üretim tesisinde yapabilen bir üretici konumuna geldi. Önümüzdeki dönemde ekran ve yonga seti tarafında da atılım yaparsa; bu oran çok daha fazla olabilir. OPPO gelişmiş şarj teknolojisini dünyaya sunan ilk üretici.. 2014 yılında o dönemde imkansız gibi görünen 20W VOOC şarj teknolojisini bizlere tanıttı. Bugün ise OPPO 125W şarj desteğine sahip yeni nesil Super VOOC teknolojisi ile karşımızda. Bununla birlikte 2017 yılında OPPO, dünyada ilk kez 5x optik zoom teknolojisini de bizlere tanıttı. Bununla birlikte geçtiğimiz yıl da ekran altı kamera teknolojisini hayatımıza getiren ilk üretici oldu. OPPO, geçtiğimiz dönemde 7 milyar dolar Ar-Ge yatırımı yaparak bu teknolojileri bizlere sunabildi.

İşte tüm bunları ve daha fazlasını bize sunan Çinli üreticinin 16. yaşını kutluyoruz. Başta Tony Chen, Weijian Zhou ve OPPO Türkiye ekibini gönülden tebrik ediyoruz.

İyi ki doğdun, iyi ki varsın OPPO…