05 Aralık 2021 Pazar
OPPO ColorOS 11 hangi telefonlara gelecek?

OPPO ColorOS 11 hangi telefonlara gelecek?

Bugün bir anda tanıtım tarihi kesinleşen ve canlı yayın linki de paylaşılan OPPO ColorOS 11 arayüzü bize ne sunacak? Hangi telefonlara bu güncelleme verilecek İşte merak edilen sorular…

OPPO bir süredir Android 11 Beta sürecini başlattı. Bugün de Android 11 arayüzü OPPO ColorOS 11 tanıtım tarihi kesinleşti. İşte canlı yayın izleme linki.

Android ekosisteminde üreticiler aynı Android yazılımını kullansalar da arayüz tarafında birbirlerinden özelleşiyorlar. Android kullanıcıları arasında en beğenilen arayüzlerden birisi olan ColorOS arayüzü ise özellikle ColorOS 7.2 ile birlikte oldukça iyi bir noktaya geldi. Android’in iOS’u denen ColorOS arayüzünün yeni sürümü önümüzdeki pazartesi günü yani 14 Eylül tarihinde tanıtılacak. Android 11 ile uyumlu olması açsından OPPO ColorOS 11 adını alan yeni arayüz böylece ColorOS 8, ColorOS 9 ve ColorOS 10 isimlerini pas geçiyor.

Bunu geçtiğimiz dönemde Huawei‘nin de yaptığını gördük: Android 10 ile birlikte EMUI 10 arayüzünü  bizlere sunduğunu gördük. Samsung‘un OneUI arayüzü ise bugün buçuklu rakamlar ile anılıyor. Bununla birlikte isim konusunda Xiaomi hızını alamadı ve MIUI 12 güncellemesini Android 11 hatta Android 10 ile birlikte kullanıcılarına sundu.

OPPO ColorOS 11 bize ne sunacak?

Öncelikle OPPO bir süredir Find X2 ve Reno 3 4G modelleri için Android 11 güncellemesini Beta olarak yayınladı. Bu noktada arayüz tarafında telefonlarda ColorOS 7.2 vardı ve ColorOS 11 ile ilgili de fazla bilgimiz yok. Gelen bilgilere göre arayüzde yenilikler bizi bekliyor. Özellikle hareketli duvar kağıdı tarafında OPPO‘nun da bir değişiklik yapacağı belirtiliyor.

ColorOS 11 alacak telefonlar

Bu noktada en önemli soru ise benim telefonum da ColorOS 11 güncellemesi alacak mı? Açıkçası bu sorunun tam cevabını 14 Eylül tarihinde resmi lansmanda alacağız ama bize sorarsanız ilk etapta şu telefonlar bu güncellemeyi alacaklardır.

  • OPPO Find X2 ve Find X2 Pro
  • OPPO Reno 4 serisi
  • OPPO Reno 3 serisi
  • OPPO A serisinin yeni modelleri (A52, A72 gibi)
  • OPPO F serisinin yeni modelleri

Gelişmeler oldukça sizlerle paylaşmaya devam edeceğiz. Aşağıdaki linkten de ColorOS 11 tanıtımını canlı olarak izleyebilirsiniz…