20 Ocak 2022 Perşembe
Sıkı durun; Reno 4 Z 5G ve Reno 4 Lite geliyor!!!

Sıkı durun; Reno 4 Z 5G ve Reno 4 Lite geliyor!!!

Akıllı telefon kategorisini sürekli olarak genişleten OPPO, yakında aileye Reno 4 Z 5G ve Reno 4 Lite modellerini ekleyecek.

OPPO’nun en önemli serilerinden biri olan Reno ailesine, yakında Reno 4 Z 5G ve Reno 4 modelleri  de dahil olacak.

Android dünyasının başarılı şirketlerinden biri olan OPPO, sevilen orta segment ailesini genişletiyor. Bildiğiniz üzere Çinli üretici geçtiğimiz aylarda güçlü kamera, muhteşem ekran ve 5G bağlantısını destekleyen Reno 4 ve Reno 4 Pro modellerini piyasaya sürmüştü. Ardından bu telefonlar 5G’den ve birkaç özellikten yoksun olarak Global pazarlara da giriş yaptı. Şimdi ise OPPO, sevilen bu aileye Reno 4 Z 5G ve Reno 4 Lite modellerini getirecek.

OPPO’nun bir süredir üzerine çalıştığı Reno 4 Z 5G ve Reno 4 Lite modelleri, lansmanın yaklaştığını ortaya koyan yeni bir sertifika aldılar. Bu sertifikalar her iki cihazında bazı teknik özelliklerini kısmende olsa  gösteriyor.

OPPO Reno 4 Z 5G

Aslına bakarsanız Reno 4 Z 5G modelinin sertifika alması çok ilginç. Çünkü OPPO, en son Reno 2 Z modelini piyasaya sürmüştü. Yani şirket 2Z’den sonra Reno 3 Z modelini bile tanıtmadan direk Reno 4 serisine atladı. Anlaşılan o ki Çinli üretici bu aileyi ”dördüncü seri” ile canlandıracak. Cihazın özelliklerinden konuşacak olursak Reno 4 Z 5G, CPH2065 model numarası ile birlikte Bluetooth SIG sertifika sitesinde görüldü. Sertifika sitesinin raporuna göre bu cihaz, 6,57 inç HD Plus bir ekran ile gelecek. Buna ek olarak aynı sertifika işlemci özelliklerini de açıkça ortaya koyuyor. Gücünü MediaTek’in Dimensty 720 yonga setinden alan Reno 4 Z, 4.000 mAh’lik bir pil ile donatılacak ve çift bantlı Wi-fi desteğine sahip olacak. Son olarak cihaz kutudan ColorOS 7.1 arayüzü ile çıkacak.

OPPO-Reno-4

OPPO-Reno4-Z-5G

Bunun yanı sıra FCC sertifika sitesinde de görülen Reno 4 Z 5G, A92S’ye çok benzeyen dörtlü bir kamera kurulumu ile gelecek.  Bazı söylentilere göre bu, A92‘s modelinin yeniden tasarlanmış ve geliştirilmiş bir versiyonu olacak.

OPPO Reno 4 Lite

Bir diğer model olan OPPO Reno 4 LiteCPH2125 model numarası ile birlikte Bluetooth SIG sertifika sitesinde onaylandı. Özelliklerinden bahsedecek olursak cihaz, 6.43 inç boyutunda HD Plus bir ekran ile geliyor. Bu cihazın, adında da anlaşılacağı üzere bütçe dostu bir telefon olarak gelmesi bekleniyor.

İşlemci özelliklerinden bahsedecek olursak Reno 4 Lite, saatte 2.0GHz çalışan MediaTek işlemci ile gelecek. Ayrıca 4.000 mAh’lik bir pil ile de desteklenecek.  Ancak yonga setinin hangisi olduğu hakkında ise şu ana kadar net bir bilgi yok.

Son olarak Global pazarlarda piyasaya sürülmesi beklenen bu telefonların, tanıtım tarihi henüz şirket tarafından açıklanmadı. Ancak her iki telefonun da almış olduğu bu sertifikalar, yakın zamanda bir lansman olacağına dair şimdiden bir göz kırpmış oldu.