06 Ağustos 2020 Perşembe
OPPO Reno4 Pro Globa sürümü özellikleri ile beraber sızdırıldı!!!

OPPO Reno4 Pro Globa sürümü özellikleri ile beraber sızdırıldı!!!

Global pazarlarda sunulacak OPPO Reno4 Pro, bazı özellikleri ile beraber Geekbench listesinde sızdırıldı.

OPPO’nun bir süredir Global pazara sunmaya hazırladığı Reno 4 Pro, Snapdragon 720G yonga setiyle beraber Geekbench’te ortaya çıktı.

Çinli teknoloji devi OPPO‘nun, bir süredir Global pazarlara getireceği (20/24 Temmuz arası) iddia edilen telefonu Reno4 Pro, CPH2109 model numarası ile beraber Geekbench testlerinde sızdırıldı. Geekbench listesine göre OPPO Reno4 Pro’nun Global versiyonu, Çin varyantlarında bulunan  Snapdragon 765G SoC yerine, daha düşük bir işlemci olan Snapdragon 720G yonga setinden güç alacak. Bu; aynı zamanda Global sürümün 5G bağlantısına sahip olmayacağı anlamına da gelmektedir.

OPPO-Reno4-Pro-Geekbench

Buna ek olarak Geekbench listesi, cihazın tekli ve çoklu performans testlerini de ortaya koyuyor. Tekli çekirdek testinde  568 puan alan Reno 4 Pro, çoklu çekirdekte ise 1.757 puan almayı başarıyor. Sonuç her ne kadar kötü gözükmese de cihaz, en azından daha güçlü olan Snapdragon 765G  yonga setinden güç alsa hiç fena olmazdı.

Hafıza hakkında konuşacak olursak Reno 4 Pro,  128 ve 256GB dahili hafıza seçenekleri ile gelecek ve 8GB RAM ile desteklenecek. Tasarım olarak ise cihaz,  90Hz yenileme hızına sahip 6.55 inç FHD Plus AMOLED bir ekran ile karşımıza çıkacak. Ayrıca bu ekranda, tıpkı günümüz modası kavisli ve delikli bir tasarım ile gelecek.

Son olarak Reno 4 Pro’nun Global versiyonu, kamera bakımından kullanıcıları sevindirecek. Söylentilere göre OPPO bu cihazında, Çin sürümünün aksine, üç yerine dörtlü kamera kurulumuna yer verecek. Ayrıca bu kameranın da en az 48 megapiksel çözünürlüğe sahip olacağı iddia ediliyor.