10 Temmuz 2020 Cuma
OPPO Reno 4 çift ön kamera ile geliyor!

OPPO Reno 4 çift ön kamera ile geliyor!

Çin merkezli teknoloji devi OPPO, son günlerde sık sık karşımıza çıkan OPPO 4 serisi ile bir kez daha haberlerimizde. Bu kez de geçtiğimiz günlerde arka profilden defalarca gördüğümüz Reno 4’ün render görüntüleriyle karşımıza çıkan şirket, Reno 4’de çift ön kamera kurulumunu bizlere sunacak!

Son günlerin en merak edilen serisi Reno 4, bu kez de render görüntüleriyle haberlerimize konuk oldu! İşte karşınızda OPPO Reno 4 ve çift ön kamerası!

Son günlerde gündemi fazlasıyla meşgul eden, gerek özellikleriyle, gerekse de arka tasarımı ile karşımıza çıkan ve OPPO‘nun yeni Reno 4 cihazı, şimdi de ekranı ve ön tasarımı ile haberlerimize konuk oldu. Daha dün teaser görüntüleriyle bizleri karşılayan, aynı zamanda TENAA‘da özellikleriyle de gündeme gelen cihaz, artık birçok detayı ile Reno serisine renk katacak. Özellikle arka taraftaki tasarımıyla bazı insanların eleştirilerine, bazı insanların ise beğeni söylemlerine maruz kalan OPPO Reno 4, LiDAR desteği ile de pazarda dikkat çekici bir model olacak.

Reno 4

Sadece tasarımsal olarak değil, Reno 4 Pro ile arasındaki farklar ile de karşımıza çıkan OPPO Reno 4, bazı alanlarda ağabeyinden ayrılıyor. İki cihazda da Snapdragon 765G kullanıldığından performans tarafında büyük farklar gözlemlenemezken, Reno 4 Pro 90Hz tazeleme hızına sahip 6.5 inç ekranı ile Reno 4’ün bir adım önüne geçiyor. Reno 4 ise 60Hz standart tazeleme hızına sahip 6.43 inçlik ekranıyla dikkat çekiyor. Aynı zamanda her iki cihaz da 2400×1080 piksel FHD+ ekranlarıyla yeterli bir izlenim bırakıyor. 65W hızlı şarj destekli 4.000 mAh kapasiteli pilleri ve 8GB/12GB RAM, 128GB/256GB dahili depolama seçeneklerini karşımıza çıkaran cihazlar, ön tarafta da bizleri fazlasıyla şaşırtıyor.

Öyle ki söylentilere göre Reno 4’de çift ön kamera bulunurken, Pro versiyon tekli ön kamera ile piyasaya sürülecek. Şuan için sensörler hakkında net bir veri olmasa da Reno 4’ün 32MP ön kameraya ek olarak derinlik algısı sensörüne sahip 2MP ikinci ön kamera ile bizlere sunulacağını söyleyebiliriz. Ön tarafın yanı sıra arka tarafta üçlü kamera kurulumuna sahip olacak olan seri, 48MP ana kamerayı üzerinde bulunduracak. Diğer iki kamera ise Reno 4’de 8MP ve 2MP, Reno 4 Pro’da ise 12MP ve 13MP olacak.