31 Mart 2020 Salı
OPPO Find X2 şarj ve ekran bilgileri gelmeye devam ediyor

OPPO Find X2 şarj ve ekran bilgileri gelmeye devam ediyor

OPPO’nun yeni nesil amiral gemisi OPPO Find X2 ile tanışmaya günler kala Mobil Dünya Kongresi’nin iptal edilmesi ile birlikte tanıtım tarihi bahar aylarına sarkmış durumda. Bugün de yeni bilgiler ortaya çıktı…

Yeni amiral gemisini tanıtmaya hazırlanan OPPO, bugün X2’yi bulun modelinin kablosuz şarj ve pil performansını weibodan yaptığı paylaşımla açıkladı.

Akıllı telefon piyasasında rekabet kıyasıya devam ediyor. Çinli üreticiler Android dünyasını kasıp kavuruyor. Geçtiğimiz günlerde Xiaomi yeni amiral gemisini Mi 10 ve Mi 10 Pro modellerini tanıttı. Mükemmel özellikleri ve kamerasıyla zirveye hakim olmayı başardı. Bugün de OPPO‘nun yeni amiral gemisi Find X2 tanıtımına günler kala yeni sızıntılar ortaya çıktı.

Daha önce Find X2‘nin kablosuz şarj ile gelip gelmeyeceği çok tartışılmıştı. Bunun üzerine OPPO’nun kıdemli başkan yardımcısı Shen Yiren, weibo’dan yaptığı açıklama ile Find X2‘nin 30W kablosuz hızlı şarj ile geleceğine kesinlik getirdi.

Blogger dijital tarafından paylaşılan ekran görüntüleri OPPO Find X2‘nin kablosuz şarj arayüzünü ortaya koyuyor. Find X2 30W hızlı kablosuz şarja sahip olacak. Buna ek olarak cihaz ters kablosuz şarjı da destekleyecek. Ayrıca kablosuz şarj ayarlarında “Pil çok düşük olduğunda devre dışı bırak”, “ofset hatırlatıcı”, “uyku sırasında optimize et” vb. gibi içeriklerde gözden kaçmıyor.

Ekran görüntüsün altında Find X2‘nin yalnızca OPPO tabanlı kablosuz şarjı desteklediği belirtiliyor. Yani OPPO dışında başka bir cihaz telefonunuzu şarj etmeyecektir. Hatırlayacak olursanız OPPO, geçen yılın Eylül ayında VOOC flaş şarj teknolojisini tanıtmıştı. Aslında bu teknoloji kullanıcılarını epey memnun etmişti. VOOC flaş şarj ile 4000 mAh bataryalı bir cihaz yaklaşık 80 dakika da %100′ ulaşabiliyordu.

Oppo Find X2 Battary Performansı:

OPPO başkan yardımcısı Shen Yiren  Find X2‘nin pil performansını açıkladı. Shen Yiren tarafından paylaşılan ekran görüntülerine bakacak olursak, aynı anda 120Hz ve QHD+ 5G modu ve karanlık modu ve tüm ağ bağlantıları aktifken Dört buçuk saat süren testte, pil tüketimi sadece %19‘du. Ayrıca ekran parlaklığı iki saat full şekilde kullanıldı, bunu da belirtmekte fayda var.

OPPO Find X2, 3168 × 1440 ekran çözünürlüğüne, 20:9 ve 120hz ekran yenileme hızına sahiptir. Cihaz yeni moda olan delikli ekran tasarımı ile pazara sunulacak. Buna ek olarak, Find X2 üst düzey bir ekran ile gelecek. Şirket bu modelinde süper hassas ekran modunu kullanacak ve görüntü kalitesini en iyi duruma getirecek.  Son olarak Find X2’nin HDR 10+ sertifikasına sahip olacağı da doğrulandı.