06 Ağustos 2020 Perşembe
OPPO Find X2 bize ne sunacak? Tüm detaylar

OPPO Find X2 bize ne sunacak? Tüm detaylar

Merakla beklenen OPPO Find X2 ile ilgili tüm bilinenleri bu haberde bir araya getirdik…

Sızıntılar ve bilgiler gelmeye devam ediyor. Bugün de OPPO Find X2 kamera ve pil tarafında bilgiler sızdırıldı. Yonga seti de kesinleşti…

OPPO Türkiye pazarında satışa sunmadığı ilk nesil OPPO Find X sonrasında amiral gemisi olarak OPPO Reno 10x Zoom modelini bizlere sundu. Çin’da satışa sunulan ve her nedense global pazarında satışa sunulmaya OPPO Reno Ace gibi oldukça merak edilen OPPO Find X sonrasında markanın kullanıcılarıan ne sunacağı merak ediliyordu. OPPO Başkan Yardımcısı Brian Shen geçtiğimiz günlerde OPPO Find X2 ismini ilk kez dile getirdi ve telefon ile ilgili bazı bilgileri de paylaştı.

Dün yaptığımız haberde Find X”nin beklendiği gibi ekran altı kamera teknolojisine sahip olayacağını söylemiştik. Bugün de telefonun diğer detayları ortaya çıktı. Çin medyasının yaptığı haberlere göre kamera, işlemci ve pil tarafında detaylar sızdı.

Kamera

Ortaya çıkan bilgilere göre kamera tarafında OPPO Sony ile çalışacak. Sony‘nin Find X için özel kamera sensörü kullanacağı söyleniyor. Odaklama performansını büyük ölçüde artırmak için All Pixel Çok Yönlü PDAF teknolojisini kullanılacak. Aynı zamanda çözünürlük, hassasiyet ve dinamik fotoğraf aralığı geliştirilerek sadece megapiksel değerine odaklanmanın yanlışlığı da aktarılacak. 

Pil

Pil tarafında 30W hızlı şarj desteği ilk kez tanıtılacak gibi görünüyor. Bugün dünyanın en hızlı şarj performansı 65W ile OPPO Reno Ace modelinde. OPPO‘nun bu rakamı geçmesi şimdilik beklenmiyor.

İşlemci

Bildiğiniz üzere geçtiğimiz ay tanıtılan OPPO Reno 3 serisinde MediaTek Dimensity 1000 kullanılmıştı. OPPO bunun yerine Snapdragon 865 ve X55 modem desteği ile karşımıza çıkacak.

Hafıza

OPPO‘nun 16GB RAM ile bizleri tanıştıracağı ile ilgili bazı bilgiler sızdırılmış olsa da biz bu rakamlara çıkılacağını pek düşünmüyoruz. Bununla birlikte LPDDR5 RAM ve UFS 3.0 hafıza birimine geçişe de kesin gözüyle bakabiliriz…