06 Ağustos 2020 Perşembe
OPPO Türkiye Avrupa pazarında sert esiyor

OPPO Türkiye Avrupa pazarında sert esiyor

OPPO hız kesmeden yoluna devam ederken büyük satış rakamlarına ulaşmaya başladı. Özellikle Huawei tarafından büyük bir göç yaşanıyor. Aramıza hoşgeldiniz yeni OPPO kullanıcıları…

Bugün OPPO Türkiye tarafında yapılan resmi açıklama ile birlikte OPPO Türkiye’nin Avrupa’da birinci odluğunu öğrendik. Teşekkürler Sıla…

OPPO Türkiye pazarına geçtiğimiz yıl Şubat ayında giriş yaptı ve ilk ürünlerini de Nisan ayı gibi satışa sundu. O dönemde yaptığımız sokak röportajında marka bilinirliği oldukça düşüktü ama bugün OPPO markası birçok kişi tarafından biliniyor. Bunun en büyük etkisi ise Sıla Gençoğlu ile yapılan reklam kampanyası oldu. Bugün OPPO Türkiye tarafından yapılan açıklama ile birlikte OPPO’nun “A 2020 Serisi” ve “Reno 2” modelleri Avrupa bölgesinde en çok Türkiye’de sattığı resmi olarak duyuruldu.

Biz Türkler olarak yeni markalara açığız ve OPPO da hem ismi hem de ürünlerinin genel performansları ile kullanıcıları memnun ediyor. OPPO ilk defa Türkiye’nin yerel bir reklam kampanyası yapmasına izin verdi ve bunun da karşılığını aldı. Geçtiğimiz günlerde OPPO Türkiye CEO’su Weijian Zhou ile Türkçe röportaj yaptık. Aslında bu bile OPPO‘nun Türk halkına bakışını gösteriyor. Zhou konuyla ilgili şunları söyledi.

Yeni ‘A Serisi 2020’ modellerimizi duyurmak için OPPO’nun Avrupa bölgesinde ilk defa yerel bir kampanya yaptık. Avrupa pazarında, Türkiye’ye ayrı bir önem veriyoruz. Bunu, OPPO’nun merkez yönetimine de ifade ettik. Türkiye’de yerelleşmemiz gerektiğini söyledik. Böylece ortaya başarılı iki kampanya çıktı. Sıla ile yaptığımız başarılı reklam kampanyaları sayesinde OPPO’nun ismi artık daha çok biliniyor. Bugün ‘OPPO nasıl bir markadır’ dediğimizde; ‘Kamerası güzel olan telefon’ cevaplarını alıyoruz. Son olarak yeni ‘Reno2 serisi’ kullanıcılarla buluşurken, biz yine yerel reklamlarla devam etmek istedik. Bu kez Sıla’nın yanı sıra Didem Soydan, Hakan Kurtaş ve Uraz Kaygılaroğlu gibi ünlü isimlerle iş birliği yaptık. Bu iş birliklerinin etkisi ile ‘A Serisi 2020’ ve ‘Reno2’ modellerinde OPPO Türkiye olarak Avrupa bölgesinde satış rekoruna imza attık.