14 Temmuz 2020 Salı
OPPO’nun Pro Modu Apple Deep Fusion mı oldu?

OPPO’nun Pro Modu Apple Deep Fusion mı oldu?

Apple’ın yeni nesil telefonları ile birlikte tanıttığı Deep Fusion yazılımı biz OPPO hayranlarına Find 7’de kullanılan Pro Mod özelliğini hatırlattı. Peki iPhone 11 Deep Fusion özelliği nasıl çalışıyor? İşte detaylar…

Apple iPhone 11 lansmanı sırasında Deep Fusion adını verdiği bir teknolojiyi bizlere tanıttı. Bu teknoloji HDR çekimin bir üst seviyesi gibi adlandırılabilir. Peki herkesin merakla beklediği iPhone 11 Deep Fusion özelliği ne işe yarar? Deep Fusion nasıl çalışır? Gelin bunu dilimiz döndüğünce anlatmaya çalışalım.

iPhone 11 Deep Fusion nedir?

Apple’ın yaptığı açıklamaya göre siz bir fotoğraf çekmek istediğinizde deklanşöre basmadan önce telefon dört adet fotoğraf çekiyor. Çekim yaptıktan sonra da 4 kez çekim yapıyor ve bir de uzun pozlama çekimi yaparak bir fotoğraf oluşturuyor. Çekim bittikten sonra A13 Bionic yonga seti tüm bu çekilen görselleri birleştiriyor ve çok daha detaylı bir görsel ortaya çıkartılıyor; deniyor. Deep Fusion ile çekilen görsel ise böyle görünüyor.

Bizim asıl merak ettiğimiz ve hiçbir gazetecinin sormadığı soru ise şu. Deep Fusion ile çekilen görselin megapiksel değeri ne? Bunun gibi bir özellik 2014 yılında OPPO Find 7 tarafından kullanılmış ve 13 megapiksel sensör ile bu yöntemle 50 megapiksel görseller oluşturulabilmişti. Yukarıdaki görsel sıradan bir fotoğraf gibi görünüyor. Aşağıdaki görsel ise ışık ile güçlendirilmiş bir görsel. Yani biz arada inanılmaz bir fark göremedik ama iPhone sevenler yine bu noktada büyük bir yenilik varmış gibi davranabilirler…

Bu özelliği önümüzdeki günlerde bizde test edeceğiz ve size tüm detayları aktaracağız. Bakalım iPhone 11 Pro yeni özelliği ile bize ne sunacak?