14 Temmuz 2020 Salı
OPPO LoL yani League of Legends oyunun yeni sponsoru oldu

OPPO LoL yani League of Legends oyunun yeni sponsoru oldu

League of Legends ekosistemi büyük bir hızla büyümeye devam ediyor. Esporun gelişmesi için tüm dünyada önemli yatırımlar yapan Riot Games, OPPO ile önemli bir ortaklık duyurdu.

OPPO son dönemde oyun tarafına oldukça önem veren bir üretici konumuna geldi. PUBG ile birlikte yapılan ortaklıktan sonra OPPO LoL yani hepimizin çok iyi bildiği League of Legends oyunun yeni sponsoru oldu. Bu noktada OPPO ve oyunun yapımcısı Riot Games bizlere nasıl yenilikler sunacak bunu hep birlikte göreceğiz ama League of Legends oyunun henüz mobil desteği olmadığını da belirtelim. Bu ortaklık sonrasında League of Legends Mobile gelir mi? Bu soru bile bizleri ciddi anlamda heyecanlandırdı…

League of Legends ekosistemi büyük bir hızla büyümeye devam ediyor. E-sporun gelişmesi için tüm dünyada önemli yatırımlar yapan Riot Games, farklı segmentten global markalarla yaptığı iş birlikleriyle gücüne güç katarak tüm oyun severleri bir araya getirecek büyük organizasyonlar gerçekleştiriyor. Global akıllı telefon üreticisi OPPO ile daha da büyüyecek organizasyonlar arasında Sezon Ortası Turnuvası, All-Star Etkinliği ve Dünya Şampiyonası gibi etkinlikler de yer alıyor.

“League of Legends pek çok gencin yaşam biçimi haline geldi”

Riot Games Küresel Espor İş Geliştirme ve Partnerlik Lideri Naz Aletaha konuyla ilgili yaptığı açıklamada:

“OPPO’nun yaptığı işlerin temelinde, tasarım ve yeniliğe olan bağlılığı yer alıyor. Sahip oldukları bu ruhu, küresel sporumuza ve taraftarlarımıza getirecekleri için son derece heyecanlıyız. OPPO’nun ilk espor ligi partneri olmak, League of Legends esporunun güçlü etkisinin kanıtı niteliğinde” dedi.

OPPO’nun Genel Müdür Yardımcısı ve Küresel Pazarlama Müdürü Brian Shen’in ise konu hakkında şu açıklamalarda bulundu.

Espor küresel olarak hızla büyüyen bir spor ve League of Legends son yıllarda pek çok gencin yaşam biçimi haline geldi. Tüketici odaklı bir marka olarak, her zaman hedef kitlemiz olan gençlerle iletişime geçmenin en iyi yolunu arıyoruz. Bu hem Riot hem de OPPO için büyük bir adım. Bu partnerlik sayesinde her bir zaferi gençlerle birlikte kutlayarak aramızdaki bağı güçlendireceğiz.