14 Temmuz 2020 Salı
Depremde iletişim için OPPO MeshTalk çözüm olabilir mi?

Depremde iletişim için OPPO MeshTalk çözüm olabilir mi?

Bugün hazırladığımız bir video ile geçtiğimiz gün GSM Operatörlerine gerçek ayarı veren Fatih Altaylı’ya farklı bir çözüm olabileceğinin altını çiziyoruz. İşte detaylar ve video değerlendirme…

Herkesin merakla sorduğu Depremde iletişim nasıl olacak sorusuna cevap arıyoruz. Tek çözüm GSM Operatörleri mi? Başka bir çözüm var mı?

Geçtiğimiz hafta yaşanan deprem sonrasında herkes büyük bir tedirginlik içinde. En çok aranan kelimelerden birisi ise deprem çantası oldu. Deprem kuşağında olduğunu unutan bir toplumuz ve yaşananlardan da kesinlikle ama kesinlikle bir ders almıyoruz. Geçtiğimiz gün yaşanan deprem sonrası GSM Operatörlerini iletişimi kesmeleri sonrasında en sert çıkış Fatih Altaylı tarafından yapıldı ve açıkçası birçok insan da bu konuşmanın üzerine “ne oluyor ya” dedi. Bu noktada Fatih Altaylı GSM Operatörlerine suçu yükledi ama burada tek suçlu GSM Operatörleri mi? Depremde iletişim tarafında çözüm sadece onlarda mı?

Depremde iletişim sadece GSM Operatörleri ile mi yapılır?

25 Haziran tarihinde Şangay Mobil Dünya Kongresi sırasında OPPO MeshTalk adında bir teknoloji tanıttı ve bizde teknoburada.net olarak bu teknolojinin ne olduğunu net bir şekilde sizlere “anladığımız kadarıyla” aktarmaya çalıştık. Çünkü konu inanılmaz karışık ve teknik bir konuydu ve bu noktada bu teknolojiyi doğru düzgün anlatan ve nasıl çalıştığını gösteren bir çalışma da reel olarak ortaya konmadı. OPPO‘nun tanıttığı bu teknoloji deprem gibi felaketlerde hayatımızı kurtaracak bir çözüm olabilir. Nasıl mı?

Bunu da aşağıdaki videoda sizlere paylaşmaya çalıştık. Peki siz bu konuda ne düşünüyorsunuz? Yorumlarınızı lütfen haberin ve videonun altında bizlerle paylaşın. Depremde iletişim sağlamak için ne yapmak gerek? Ya da ne yapmamak?