27 Mayıs 2020 Çarsamba
OPPO ColorOS 6 güncelleme takvimi açıklandı

OPPO ColorOS 6 güncelleme takvimi açıklandı

Oppo bazı modeller için ColorOS 6.0 güncelleme takvimini açıkladı. Merakla beklenen güncelleme bu ay içerisinde beta seviyesinde kullanıma sunulacak.

OPPO birkaç ay önce duyurduğu altıncı ColorOS sürümü için yeni bir güncelleme takvimi açıkladı. OPPO ColorOS 6 güncelleme takvimine göre bu ay içerisinde Find X modeli de yeni sürüme yükseltilecek.

OPPO Hindistan tarafından yapılan açıklamada ağustos, eylül ve ekim ayında birçok model için ColorOS 6.0’ın beta sürümü yayınlanacak. Bu modeller arasında OPPO F9, F9 Pro, F7, F7 Youth, Find X, R17, R17 Pro, R15, R15 Pro, RX17 Pro, RX17 Neo ve K1 yer alıyor.

OPPO ColorOS 6 güncelleme takvimi

  • Ağustos:  OPPO Find X e F7
  • Eylül: OPPO R17 Pro, R15, R15 Pro, F7 Youth, K1
  • Ekim: OPPO RX17 Pro, RX17 Neo e R17.

RX17 Pro ülkemizde ilgi gören Oppo telefonların başında gelirken, yine Find X modelini de şu sıralar birçok kişinin ellerinde görüyoruz. Oppo AX7 ve RX17 Pro gibi ülkemizde satışta olan bazı telefon sahipleri görünüşe bakılırsa resmi güncelleme için bir süre daha beklemek zorunda kalacak.

Oppo Find X için güncelleme şu an sadece Çin’de kararlı bir yapıda. Beta süreci devam edecek telefon için yeni bir gelişme yaşandığı takdirde gelişmeleri sizlere aktaracağız.

Uygulama çekmecesi, yenilenen bildirim paneli, daha fazla yapay zeka gelişmesi, bazı sistem dosyalarının yeniden düzenlenmesi, yeni ses düzenleyicisi, parmak hareketleriyle sekmeler arasında gezinti, Game Space uygulaması ile oyun geliştirmeleri, telefonu hızlandırmak için Hyper Boost uygulaması, sürüş modu ve yeni akıllı asistan ColorOS 6.0’da yer alan gelişmelerden bazıları şeklinde sıralanıyor.