19 Kasım 2019 Salı
Oppo Apple arasındaki makas! Ya ne makası?

Oppo Apple arasındaki makas! Ya ne makası?

Bugün ortaya çıkan verilere göre Oppo Apple arasındaki satış rakamları

Ha oldu ha olacak derken Oppo Apple arasındaki rekabet çok ilginç bir noktaya taşındı. Olmaz denen oldu ve Oppo sonunda…

Oppo CEO‘su Tony Chen‘in “neden birinci telefon üreticisi olmayalım” sözü bundan yıllar önce söylenen bir argümandı. Belki o dönemde büyük olduğunu düşünen üreticiler bu söze gülüp geçse de yükselen değerler arasında bugün Huawei‘yi geçebilecek ve Samsung‘a rakip olabilecek tek üretici Oppo gibi görünüyor. Bugün açıklanan rakamlar da bunu gösteriyor. Zira uzun süredir ha oldu ha olacak dediğimiz süreç bugün tamamlandı ve Oppo Apple arasındaki rekabet başka bir seviyeye taşındı. Yayınlanan rapora göre Oppo ilk kez Apple‘ı geçmeyi başardı.

Yayınlanan raporda Oppo bu çeyrekte 36,2 milyon adet telefon sattı ve Apple da 35,3 milyonda kaldı. Bu da Oppo‘nun küçük bir farkla da olsa Apple’ı geçmesi anlamına geliyor. Listede bir başka detay ise Vivo ve Xiaomi arasındaki makasın da kapanması. Xiaomi borsa’da geriliyor ve gelirler tarafında da yatırımcısının yüzünü güldürmüyor. Vivo ise satışlarını arttırıyor ve Vivo Türkiye pazarına girerek Avrupa’da da büyük bir atılım yapmak istiyor.

Oppo pazar payını arttırırken üreticiler ile arasındaki farkı da kapatıyor ve yeni nesil ekran altı kamera teknolojisinin ete kemiğe bürünmesi ile birlikte mobil pazarda büyük bir sıçrama yapabilir. Bakalım Oppo beklendiği gibi Huawei‘yi geçebilecek mi?

Kaynak: Webtekno