11 Aralık 2019 Çarsamba
Oppo Game Color Plus nedir? İşlemci koymakla olmuyor o işler

Oppo Game Color Plus nedir? İşlemci koymakla olmuyor o işler

Oppo Türkiye pazarında dolu dizgin giderken hiçbir üreticinin yapamadığını yapıyor ve farklı algoritmalar ile oyunculara daha iyi bir deneyim sunmaya çalışıyor. Dün yaplıan ChinaJoy etkinliği kapsamında duyurulan Oppo Game Color Plus nedir? Gelin birlikte bakalım…

Çinli üretici Oppo yatırımını oyunculara yapmaya devam ediyor. Oppo Reno Z ile tanıtılan oyun hızlandırma yazılımlarına Oppo Game Color Plus da katılıyor

Oppo son dönemde mobil oyunculara en fazla çözüm sunan üretici olmayı başardı. Honor markasının tanıttığı GPU Turbo güncellemesinden sonra üreticiler kendi arayüzlerinde ciddi değişimler ortaya koydular ve birçok yeniliği de bizlere tanıttılar. Yeni arayüzler sadece arkadaki uygulamaları kapatmak yerine yapay zekayı da kullanarak farklı algoritmalar ile oyuncuların daha performanslı oyunlar oynamasını sağlıyor. Dün yapılan #ChinaJoy etkinliğinde bir araya gelen on binlerce mobil oyun tutkunu Çin pazarında telefon satan üreticilerin en son teknolojilerini yakından gördüler. Oppo dün yaptığı etkinlikte Game Color Plus adı verilen bir teknoloji tanıttı. Peki bu teknoloji ne?

Çin medyasından anladığımız kadarıyla bu teknoloji telefonların ekranlarındaki yeşil piksellerin oluşturduğu siyahlık ve griliği ortadan kaldırmak için yapılmış bir yazılım. Bu sizin ekran parlaklığınızı arttırmak üzerine kurulu bir sistem değil. Bu sizin gördüğünüz renklerin daha iyi görünmesi için yapılmış bir sistem. Bununla birlikte bu özellik sayesinde pil optimizasyonu tarafında da iyileştirmeler yapılıyor.

Kısacası Oppo bugün ciddi anlamda oyunculara farklı deneyimler yaşatmaya çalışıyor. Ülkemizde de satılan Oppo Reno Z de bu noktada oyuncular için hazırlanmış yenilikler ile geliyordu. O haberimizi de buradan okuyabilirsiniz ve Oppo‘nun mobil oyunculuğu hangi seviyeye ulaştırdığını daha net görebilirsiniz.