11 Aralık 2019 Çarsamba
Oppo Reno Z PubG deneyimi içine en iyi çözümü sunuyor

Oppo Reno Z PubG deneyimi içine en iyi çözümü sunuyor

PubG oynarken daha tepkisel daha hızlı ve daha iyi bir telfeon mu arıyorsuunz? İnanın her şey işlemci değil. Başka birçok yazılım ve güncelleme bu noktada devreye giriyor. İşte Oppo Reno Z’nin PubG oyuncularının hoşuna gidecek özellikleri…

Nisan ayında tanıtılan Oppo Reno ailesi büyümeye devam ederken ülkemizde de telefon yoğun bir ilgi ile karşılanıyor. Oppo Reno Z bu ailenin en son üyesi ve birçok kişi de bu telefonu incelememizi bekliyor. Umarız önümüzdeki hafta telefonun detaylarını sizlerle paylaşacağız. Birçok arkadaşımız PubG için en iyi telefonu arıyor ve bu noktada da Reno Z yetenekleri ile bize tam da istediğimiz özellikleri sunuyor.

Oppo Reno Z PubG oyuncularını rakiplerinin önüne geçiriyor!

Oppo Reno Z PubG için özel olarak optimize edilerek geliyor. Çinli üretici Oppo PubG ile yaptığı ortaklık ile yeni nesil Reno Z için farklı optimizasyonlar kullandı. Bunlardan en bilineni bizim de incelemesini yaptığımız Game Boost 2.0 arayüzü. Bu arayüz sayesinde kesintisiz oyun deneyimi yaşarken farklı ekran kayıt ve anlık görüntü seçenekleri de kullanıcı deneyimini arttırıyor. Buraya kadar olan özellikleri biliyorduk ama Oppo yeni bir güncelleme ile Reno Z‘nin PubG tarafında rakipsiz bir noktaya gelmesini sağlıyor.

Gecikme ve kontrol sorunlarını ele alan ve dokunmatik kontrol ve yenileme hızını analiz eden yükseltilmiş bir sürümle, mobil oyunda daha sürükleyici bir deneyim yaratıldı. Aynı zamanda PubG ile bir iş birliği bulunan Oppo, yeni Reno Z modelinde PubG severleri memnun edecek geliştirmeler yaptı. PubG’de gecikme olasılığı % 18.4 azaldı. AOV dokunma performansında ise % 42.6 artış sağlandı.

Oppo Reno Z Frame Noost ve Touch Boost ile daha tepkisel

Reno Z’de Frame Boost sistemi, oyun oynarken mobil performans durumunu gerçek zamanlı olarak analiz ediyor. Gecikme tahmin edilirse, sistem devreye girerek birinci sınıf bir oyun deneyimine öncelik vermek için kare hızı ve stabiliteyi ayarlıyor. Touch Boost sistemi ise dokunma etkinliğini değerlendirerek buna göre yanıt süresini hızlandırıyor. Bu sayede oyunun sonuçlanmasına etki edecek daha hızlı bir tepki sağlanıyor.

Kısacası bu sıralar kendinize PubG için bir telefon almayı düşünüyorsanız kesinlikle Oppo Reno Z’yi değerlendirmenizi sizlere tavsiye ederiz…