11 Aralık 2019 Çarsamba
Oppo üç yeni akıllı telefon daha hazırlıyor

Oppo üç yeni akıllı telefon daha hazırlıyor

Avrupa’daki sertifikasyon sürecine göre Oppo üç yeni akıllı telefon hazırlıyor. Telefonların Reno serisi altında çıkış yapacağı gelen bilgiler arasında.

Üç yeni Oppo akıllı telefon geliyor. Mobil dünyasının dört numaralı ismi Oppo kısa süre içerisinde Avrupa Fikri Mülkiyet Ofisine 20’den fazla marka için başvuruda bulundu. Şirketin şimdi üç yeni  akıllı telefonu AET sertifikasyon sürecinden onay aldı.

Akıllı telefon dünyasına bakıldığında üç pazardaki rekabet ön plana çıkıyor. Bu pazarlar bir numara Çin, iki numara Hindistan ve üç numara Amerika şeklinde sıralanıyor. Avrupa pazarına baktığımızda rekabetin seviyesi daha düşük ve ülkelere göre lider konumdaki şirketler değişkenlik gösteriyor.

Üç yeni Oppo akıllı telefon Avrupa'da sertifikasyon sürecinden geçti

Üç yeni Oppo akıllı telefon Avrupa’da sertifikasyon sürecinden geçti

Üç yeni Oppo akıllı telefon geliyor

Sertifika bilgilerine göre Oppo, CPH1931, CPH1941 ve CPH1951 model numarasına sahip üç telefon hazırlıyor. 8 Temmuz tarihinde kayıt altına alınan telefonların sertifika bilgilerinde ne yazık ki teknik özellikler noktasında bir bilgi yer almıyor. Ancak bir model numarası tanıdık ve kısa süre önce birkaç sertifika sürecinde ortaya çıktı.

CPH1931 model numaralı telefon kısa süre önce Bluetooth Technology Alliance tarafından onaylandı. Buradaki bilgilere göre telefona sekiz çekirdekli Snapdragon 665 işlemcisi güç verecek. Android 9 Pie tabanlı ColorOS 6.1 sürümüyle çıkış yapacak telefonda 6.5 inç büyüklüğünde ekran ve 5.000 mAh büyüklüğünde pil öne çıkan bazı özellikler olacak.

Oppo’nun söz konusu telefonları hakkında önümüzdeki süreçte daha fazla bilgi ortaya çıkacaktır. Son olarak telefonların Reno serisi altında çıkış yapması bekleniyor.