11 Aralık 2019 Çarsamba
Oppo ve Vivo Dual Wi-Fi için güçlerini birleştirdi

Oppo ve Vivo Dual Wi-Fi için güçlerini birleştirdi

Oppo ve Vivo kardeş iki firma. Son dönemde aradaki rekabetten dolayı kardeşten ziyade uzak kuzenler gibi bir algı yaratılsa da bugün her iki üretici de güçlerini yeni bir inovasyon için birleştirdi. İşte Dual Wi-Fi

Oppo ve Vivo BBK Holding bünyesindeki 4 mobil şirketin en büyük iki üreticisi. Diğerleri ise OnePlus ve Realme. BBK Holding‘in Türkiye pazarına bakışında son dönemde büyük bir değişim var. Bu değişim sonrasında OnePlus hariç tüm üreticilerin ülkemiz pazarına resmi giriş yapması ile sonuçlandı. 2020 yılı içinde de OnePlus‘ın Türkiye pazarına giriş yapmasını bekliyoruz. Oppo Vivo kardeş üreticiler gibi görünse de aralarında ciddi bir rekabet var. Ayrı iki şirket ve birbirlerinin inovasyonlarına hiç girmiyorlar. Bundan dolayı da güçlerini birleştirmiyorlardı. -Di’li geçmiş zaman eki kullanıyoruz; zira bugün yayınlanan bir video ile Oppo ile Vivo Dual Wi-Fi adı verilen yeni bir teknolojiyi bizlerle tanıştırdı.

Oppo ve Vivo Dual Wi-Fi ile bize ne sunacak?

Bildiğiniz üzere dual internet kullanımı Samsung tarafından Galaxy S5‘ten beri kullanılan bir teknoloji ama orada 3G ve Wi-Fi ortaklaşa kullanılıyordu. Bunda ise iki farklı Wi-Fi şebekesi aynı anda kullanılabiliyor. Bu da 2,4GHz ve 5GHz Wi-Fi seçenekleri bulunan bir ortamda %44′lük bir veri indirme hızına tekabül ediyor. Bu nasıl mı oluyor? Gelin birlikte izleyelim.

Bunu izledikten ve farkı da gördükten sonra ColorOS hesabı bir video daha paylaştı ve Vivo‘nun 2,4GHz ve 5GHz hızlarını nasıl ayırt ettiğini ve oyun içinde bu ağları stabilitesine göre nasıl tercih ettiğini de bir video daha ile gösterdi. Bunu hayal etmek oldukça güç; zira bugüne kadar şebeke seçimleri hıza göre değil çekme şiddetine göre yapılıyordu. Vivo ve Oppo‘yu bu noktada gerçekten tebrik ediyoruz.

https://www.teknoburada.net/2019/07/18/telefon-bozdurma-isi-bitti-mobil-sektor-agliyor/