11 Aralık 2019 Çarsamba
Oppo Find Y sertifika alırken yakalandı!

Oppo Find Y sertifika alırken yakalandı!

Çinli üretici Oppo yeni nesil amiral gemisi serisi Find ailesine 2019 yılı içinde yeni bir üye katmadı. Bu süreci 2020 yılına sarkıtan Oppo Find Y adındaki yeni telefonu ile karşımıza çıkmaya hazırlanıyor.

Çinli üretici Oppo’nun en üst segment telefonu Find serisinin geleceği bugün resmen doğrulandı. Oppo Find Y hayatımıza girmeye hazırlanıyor…

Oppo‘nun geçtiğimiz yıl pazara sunduğu Find X tasarım anlamında mobil sektörün en önemli telefonu oldu. Ne önde ne de arkada görünen bir kameraya sahip olmayan ve kızaklı yapısı ile hem ön hem de arka kameranın hareketli bir şeklide ortaya çıkmasını sağlayan Oppo Find X en başarılı tasarım ödülünü defalarca kazanan bir telefon oldu. Şahsımızın da birinci telefonu olan Find X‘in yeni modelinin adı ile ilgili birçok dedikodu ortaya çıktı. Bunlardan en gerçek olanı ise Oppo tarafından tanıtılan ekran için ön kamera yerleştirmesi oldu. Bir süredir adını Oppo Find X2 olarak adlandırdığımız telefonun yeni adı bugün resmen ortaya çıktı. Bugün Oppo Find Y adında bir sertifika aldı ve böylece Find serisinin geleceği de resmen belli oldu.

Oppo, her yıl amiral gemisi yapmak istemediğini CEO’su Tony Chen ağzından defalarca dile getirdi. “Her yıl yeni bir model değil, her modelde inovasyon sözü veriyorum” diyen Chen yeni nesil Find ile ilgili de ser verip sır vermemeye devam ediyor. Telefonun bize ne sunacağını bilemiyoruz ama Oppo yine çok farklı bir tasarım ve çok farklı özellikler ile karşımıza çıkacak gibi görünüyor.

Fiyat tarafında ise Oppo, hiçbir dönemde en ucuz olma gibi bir kaygıya düşmedi. Bunu da yaptığımız incelemelerde sizlerle paylaştık ve paylaşmaya da devam edeceğiz…

https://www.teknoburada.net/2019/07/13/oppo-reno-kamera-inceleme-48-megapiksel-var-48-megapikselcik-var/