11 Aralık 2019 Çarsamba
Yeni bir Oppo telefon ortaya çıktı!

Yeni bir Oppo telefon ortaya çıktı!

Bluetooth SIG sertifikasyon sürecinde yeni bir Oppo telefon ortaya çıktı. Söz konusu telefon pil kapasitesi ve işlemci birimiyle dikkat çekiyor.

Yeni bir Oppo telefon Bluetooth SIG listesinde  karşımıza çıktı. Model numarası tanıdık olan telefonun bazı özellikleri şimdiden kesinlik kazanmış durumda.

Yeni bir Oppo telefon onay aldı

Söz konusu telefon CPH1931 model numarasına sahip. Dikkatli kullanıcılar bu model numarasının Oppo R15 Pro’ya ait olduğunu hemen hatırlayacaktır. Oppo yakın zamanda R serisini resmen rafa kaldırdığını açıkladı. Dolasıyla telefonun Oppo R serisi altında çıkış yapmasına ihtimal verilmiyor.

Bir telefonda daha Snapdragon 665 işlemcisini göreceğiz

Şu sıralar Oppo Reno serisi epey revaçta ve görünüşe bakılırsa iddialı bir orta segmen Reno serisi telefondan söz ediyoruz. CPH1931 model numaralı telefona 11 nm üretim sürecine sahip sekiz çekirdekli Snapragon 665 işlemcisi güç verecek. Söz konusu işlemci geçtiğimiz gün tanıtılan Xiaomi Mi CC9e modelinde ilk kez kullanıldı.

6.5 inç büyüklüğünde Full HD+ çözünürlüklü ekrana sahip olacak telefonun pili de hatırı sayılır büyüklükte görünüyor. 5.000 mAh büyüklüğünde bir pil taşıyan telefonun yazılım birimi de ColorOS 6.1’den oluşuyor. Böylece ColorOS 6.1 ve 5.000 mAh büyüklüğünde  bir pil ilk kez bir Oppo cihazda kullanılacak.

Bluetooth 5.0 bağlantı standardını destekleyecek telefona ait önümüzdeki günlerde daha fazla detay gün yüzüne çıkacaktır. Oppo’nun telefonda açılır bir ön kamera ya da su damlası şeklinde çentik kullanmasını bekliyoruz.